Wandeling Asserbos: Het geluid van vrijheid met Marten van Dijken
Start
12 april 2025, 13:00 uur
Einde
12 april 2025, 17:00 uur
Locatie
Duurzaamheidscentrum Assen, Bosrand 2, 9401 SL
Kosten
€7.50 (voor leden)
€12.50 (voor niet-leden)
Deze wandeling op 12 april vindt plaats in het Asserbos, en staat in het teken van de Tweede Wereldoorlog en 80 jaar bevrijding van Assen (op 13 april). Juist nu in deze rare tijd van oorlogen en dreiging. Marten is een bekend en begaafd spreker. Hij gaat vertellen wat er in het Asserbos in WO2 is gebeurd.
We wandelen vanaf het Duurzaamheidscentrum om stipt 10.15 uur richting de zevensprong in het Asserbos. De paden hebben onlangs groot onderhoud gehad en zijn goed te begaan. Vanaf de 7-sprong vertrekken wij vervolgens om 10u30, en lopen we naar de tankgracht. Via de Beilerstraat gaat de wandeling naar het hek van de Zuider Begraafplaats. Op 13 april 1945 is daar gevochten. Marten vertelt ons over de bevrijding van de Beilerstraat.
We kunnen de oorlogsschade voelen aan het hek van de begraafplaats. We gaan de begraafplaats op en daar gaan we het samen hebben over “goed” of “fout”. Vanaf de begraafplaats lopen we naar het Boshuis. Daar vertelt Marten over Het geluid van Vrijheid. Stilstaan bij 80 jaar vrijheid.
Qua meters valt het mee. De wandeling is op zich niet zo fors, maar reken wel op 2 uren in de benen. De wandeling is ongeveer 3,5 kilometer vanaf het startpunt. Geleidehonden zijn uiteraard welkom.
Aanmelden
De eigen bijdrage hiervoor graag betalen bij opgave. Overmaken naar Oogvereniging Drenthe op rekeningnummer NL 87 RABO 0131 9387 62 onder vermelding van 12 mei Asserbos. De eigen bijdrage is € 7,50 voor leden en € 2,50 voor begeleiders. Niet leden mogen meedoen, maar dan kost deze activiteit € 12,50 (en € 2,50 voor de begeleider). Dit is inclusief koffie, thee, of frisdrank met iets lekkers erbij na de wandeling. Tot drie dagen voor de wandeling kun je je eventueel afmelden en krijg je het geld terug. In het geval van calamiteiten krijg je altijd het bedrag terug.
Marten ontvangt graag een vrijwillige bijdrage voor zijn rondleiding. Dit komt ten goede aan de boswachterij. Hij gaat niet mee terug naar het Duurzaamheidscentrum, dus als jullie hem iets willen geven, doe dat dan op het einde van onze wandeling.
Na de wandeling gaan we terug naar het Duurzaamheidscentrum waar we gezamenlijk koffie, thee of fris drinken met iets lekkers. Hier kunnen we napraten over wat we hebben ervaren. Of genieten van de mooie omgeving. Hier kunnen de taxi’s jullie ook ophalen. Als je wilt lunchen dan is dit op eigen kosten.
Praktische informatie
Verzamelen bij het Duurzaamheidscentrum. Tussen 09.45 uur en 10.15 uur. We vertrekken om exact 10.15 uur. Bestel je taxi daarom wat eerder voor de zekerheid. We kunnen niet wachten.
Adres
Duurzaamheidscentrum Assen, Bosrand 2, 9401 SL Assen. Bezoekadres (bij gebruik eigen auto en navigatie): Stadsbroek 11A Assen. Of kijk hier voor de routebeschrijving: https://duurzaamheidscentrumassen.nl/locatie